Organizacja roku szkolnego 2020-2021 - Aktualizacja z 30.04.2021

2021-04-30

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Aktualizacja z dnia 30 kwietnia 2021r.

1.     Rodzice i opiekunowie uczniów klas I – III nie wchodzą z dziećmi do budynku szkoły i nie oczekują na dzieci po skończonych lekcjach w budynku szkoły.

2.     Każda klasa w naszej szkole ma przydzieloną salę lekcyjną, czyli uczniowie nie będą przechodzili na lekcje do poszczególnych sal, ale wszystkie lekcje (poza informatyką i WF) będą mieli w jednej sali, która będzie ich stałą salą lekcyjną.

3.     Uczniowie wchodzą do szkoły i wychodzą ze szkoły 3 wejściami/wyjściami:

- wejściem od strony przedszkola / boiska dzieci uczęszczające do świetlicy,

- wejściem głównym klasy 1b, 2b,3b,

- wejściem bocznym klasy 1a, 2a, 2c, 3a.

4.      Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust.

5.     W przestrzeni publicznej - wejście do szkoły, korytarze, toalety - wszyscy uczniowie i pracownicy muszą zakrywać usta i nos (obowiązuje maseczka).

6.     Przy wejściu do szkoły każdy wchodzący obowiązkowo dezynfekuje ręce.

7.     Uczniowie, po wejściu do szkoły, od razu udają się do szatni, gdzie się przebierają i w miarę możliwości szybko ją opuszczają i przechodzą do wyznaczonej sali; nie gromadzą się na schodach i korytarzach.  Wejście do budynku będzie możliwe dopiero o godz. 7.50, dlatego nie jest wskazane wcześniejsze przyjście do szkoły (poza uczniami korzystającymi ze świetlicy).

8.     Podczas lekcji uczniowie mogą nie mieć maseczki.

9.     Podczas przerw, wyjść do ubikacji uczniowie zakładają maseczki lub przyłbice.

10.  Uczniów obowiązuje zakaz gromadzenia się w przestrzeni publicznej przed i po lekcjach, a także na przerwach.

11.  Uczeń posiada własne przybory i podręczniki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

12.  Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

13.  Uczniowie mają możliwość skorzystania z obiadów w wyznaczonym czasie i zgodnie z zaleceniami nauczycieli dyżurujących.

14.  Uczniowie klas pierwszych jedzą obiad w pierwszej kolejności.

15.  Rodzic odbierający dziecko ze świetlicy wchodzi do szkoły wejściem od strony przedszkola/boiska. Rodzic sygnalizuje nauczycielowi, pełniącemu dyżur w świetlicy, swoje przyjście i wychodzi na zewnątrz i tam oczekuje na swoje dziecko.

16.  Rodzic wchodzi do szkoły z zasłoniętymi ustami i nosem i zaraz po wejściu dezynfekuje ręce.

17.  W celu załatwienia spraw w sekretariacie rodzic wchodzi do szkoły wejściem główny – z zasłoniętymi ustami i nosem, przy wejściu mierzona mu jest temperatura i zobowiązany jest zdezynfekować ręce.

18.  Wprowadza się całkowity zakaz poruszania się rodziców po szkole z wyłączeniem przejścia do sekretariatu, odbioru dziecka ze świetlicy, odbioru dziecka z izolatorium, wcześniej umówionego spotkania z pedagogiem szkolnym.

19.  Izolatorium  umieszczone zostało na parterze, korytarz przy Sali nr 3.

20.  Rodzic zobowiązany jest do odbierania wszystkich telefonów ze szkoły lub natychmiastowego oddzwonienia do szkoły.

21.  Po odebraniu dziecka z izolatorium rodzic zobowiązany jest do natychmiastowego skontaktowania się z lekarzem rodzinnym.

22.  W razie potwierdzenie u dziecka wirusa COVID19 rodzic zobowiązany jest powiadomić o tym fakcie dyrektora szkoły.