Rodzice przyszłorocznych uczniów klas pierwszych

2021-06-22

Uwaga rodzice przyszłorocznych uczniów klas pierwszych.
W związku z faktem, że istnieje duże prawdopodobieństwo uruchomienia od nowego roku szkolnego trzech klas pierwszych (tegoroczny, zakończony już nabór pozwalał na uruchomienie dwóch klas), podjęliśmy decyzje o czasowym wstrzymaniu podziału przyjętych uczniów na klasy. Podział zostanie dokonany w drugiej połowie sierpnia, gdy będziemy mieli już pewność co do ilości dzieci i klas. Ilość klas uzależniona jest od ilości dzieci z naszego obwodu, która może się jeszcze zmienić w okresie wakacji na plus lub minus. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość.

Wyprawka dla pierwszoklasistów na rok szkolny 2021/2022

Wyposażenie tornistra:
 zestaw podręczników i ćwiczeń, które dziecko otrzyma w szkole we wrześniu,
 zeszyt 16 kartkowy w kratkę,
 zeszyt 16 kartkowy w cienkie linie,
 zeszyt 16 kartkowy w kratkę do korespondencji,
 o pozostałych podręcznikach, ćwiczeniach i zeszytach (j. angielski, religia) rodzice zostaną poinformowani we wrześniu,

Wyposażenie piórnika:
 3 miękkie ołówki,
 temperówka,
 gumka (dobrze wymazująca ołówek),
 kredki ołówkowe,
 klej w sztyfcie,
 krótka linijka,
 nożyczki szkolne,

Dodatkowe przybory szkolne:
 kredki woskowe,
 zeszyt papierów kolorowych A4 (wycinanki),
 farby plakatowe, kilka pędzelków – w tym gruby, kubek na wodę,
 blok rysunkowy i techniczny z białymi kartkami,

Strój gimnastyczny:
 biała bawełniana koszulka,
 czarne lub granatowe spodenki,
 obuwie sportowe o jasnej podeszwie, które będzie używane w szkole jako obuwie zmienne,
 worek na strój gimnastyczny,

Proponowane wyposażenie (nie dotyczy podręczników i ćwiczeń) należy zakupić we własnym zakresie. Prosimy, aby wszystkie podręczniki, ćwiczenia, zeszyty, bloki, farby podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.
„Róg obfitości” ze słodyczami zainteresowani rodzice kupują również we własnym zakresie i przynoszą w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.