Organizacja roku szkolnego 2021-2022

2021-08-30

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1.      Rodzice i opiekunowie uczniów klas I – III nie wchodzą z dziećmi do budynku szkoły i nie oczekują na dzieci po skończonych lekcjach w budynku szkoły.

2.      Każda klasa w naszej szkole ma przydzieloną salę lekcyjną, czyli uczniowie nie będą przechodzili na lekcje do poszczególnych sal, ale wszystkie lekcje (poza informatyką i WF) będą mieli w jednej sali, która będzie ich stałą salą lekcyjną.

3.      Uczniowie mają nakaz przebywania na swoim piętrze podczas przerw.

4.      Uczniowie wchodzą do szkoły i wychodzą ze szkoły 2 wejściami/wyjściami:

- wejściem od strony przedszkola/boiska -  dzieci uczęszczające do świetlicy,

- wejściem bocznym  - pozostali uczniowie

5.       Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust.

6.      Uczniowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni wspólnej.

7.      Przy wejściu do szkoły każdy wchodzący obowiązkowo dezynfekuje ręce.

8.      Uczniowie, po wejściu do szkoły, od razu udają się do szatni, gdzie się przebierają i w miarę możliwości szybko ją opuszczają i przechodzą do wyznaczonej sali; nie gromadzą się na schodach i korytarzach.  Wejście do budynku będzie możliwe dopiero o godz. 7.50, dlatego nie jest wskazane wcześniejsze przyjście do szkoły (poza uczniami korzystającymi ze świetlicy).

9.      Uczniów obowiązuje zakaz gromadzenia się w przestrzeni publicznej przed i po lekcjach, a także na przerwach.

10.  Uczeń posiada własne przybory i podręczniki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

11.  Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

12.  Uczniowie mają możliwość skorzystania z obiadów w wyznaczonym czasie i zgodnie z zaleceniami nauczycieli dyżurujących.

13.  Uczniowie klas pierwszych jedzą obiad w pierwszej kolejności.

14.  Rodzic odbierający dziecko ze świetlicy wchodzi do szkoły wejściem od strony przedszkola/boiska. Rodzic sygnalizuje nauczycielowi, pełniącemu dyżur w świetlicy, swoje przyjście i wychodzi na zewnątrz i tam oczekuje na swoje dziecko.

15.  Rodzic wchodzi do szkoły z zasłoniętymi ustami i nosem i zaraz po wejściu dezynfekuje ręce.

16.  W celu załatwienia spraw w sekretariacie rodzic wchodzi do szkoły wejściem główny – z zasłoniętymi ustami i nosem, przy wejściu mierzona mu jest temperatura i zobowiązany jest zdezynfekować ręce.

17.  Wprowadza się całkowity zakaz poruszania się rodziców po szkole z wyłączeniem:

- przejścia do sekretariatu,

- odbioru dziecka ze świetlicy,

- odbioru dziecka z izolatorium,

- wcześniej umówionego spotkania z pedagogiem szkolnym.

18.  Izolatoria umieszczone zostały:

- w budynku A przy ulicy Staffa 42a – parter, korytarz przy Sali nr 3.

19.  Rodzic zobowiązany jest do odbierania wszystkich telefonów ze szkoły lub natychmiastowego oddzwonienia do szkoły.

20.  Po odebraniu dziecka z izolatorium rodzic zobowiązany jest do natychmiastowego skontaktowania się z lekarzem rodzinnym.

21.  W razie potwierdzenie u dziecka wirusa COVID19 rodzic zobowiązany jest powiadomić o tym fakcie dyrektora szkoły.