Akcja ZAŚWIEĆ GWIAZDKO DLA POLAKÓW NA KRESACH

2022-11-15

Akcja ZAŚWIEĆ GWIAZDKO DLA POLAKÓW NA KRESACH

Szanowni Państwo

Informuję, że szkoła i przedszkole włącza się w akcję pomocy Polakom na Kresach organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Bytomiu. Mimo niepewnej sytuacji wojennej - mamy poczucie, że nie wolno nam zostawiać Rodaków bez pomocy, szczególnie w ten przedświąteczny czas. Liczy się każda, najmniejsza nawet pomoc. O tę pomoc - gorąco apelujemy!

W przedszkolu i szkole zbieramy przede wszystkim słodycze tj. czekolady, cukierki, ciastka, kawa herbata, puszki, środki higieny (mydła, szampony, kremy, proszki do prania). Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy żyją poza granicami Polski. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie, wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca.

Dary można przynosić do przedszkola i szkoły w Popielowie w dniach od 15 do 30 listopada 2022. Dary zostaną przekazane naszym przyjaciołom z polskiej szkoły w Strzelczyskach, Łanowic, polskim parafiom ze Lwowa i Sambora oraz polskim organizacjom ze Lwowa i Mościsk 2.12. 2022 w Lubaczowie.

Można dokonać również wpłat:

Konto TMLIKPW

ING BANK ŚLĄSKI O/BYTOM NR: 88 1050 1230 1000 0022 8282 9288

Wszelkie informacje tel. 793 401 606, 790 505 604
Akcję ZAŚWIEĆ GWIAZDKO DLA POLAKÓW NA KRESACH propaguje również „Lwowska Fala” na antenie Polskiego Radia Katowice! (co niedzielę o godz. 8.10)

POMÓŻMY NASZYM RODAKOM GODNIE SPĘDZIĆ TE ŚWIĘTA!

Piotr Pysz
Dyrektor ZSP nr 14 w Rybniku