Od 1 września 2014r. przedszkole zostało przeniesione do nowego budynku przy ul. L. Staffa 42a i wraz ze szkołą tworzy Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 14. Przedszkole czynne jest od 6:00 do 16:30.

Dzieci przebywają w siedmiu salach dydaktycznych wyposażonych w nowoczesne meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne. W przedszkolu funkcjonuje sześć oddziałów i jeden dodatkowy znajdujący się w budynku szkoły podstawowej. Do placówki uczęszcza 175 dzieci w godzinach 6.00 - 16.30. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, zapewniająca rozwój twórczej aktywności poprzez działanie i zabawę.

Dzieci z naszego przedszkola co roku biorą udział w olimpiadzie sportowej, przeglądach artystycznych i konkursach plastycznych. Przedszkole zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, dba o prawidłowy i wszechstronny rozwój, wyrównuje szanse edukacyjne oraz rozpoznaje zdolności i zainteresowania. Bardzo dobrze przygotowuje wychowanków do podjęcia nauki w szkole. Przedszkole ściśle współpracuje z rodzicami, kładąc szczególny nacisk na kontakty indywidualne, wspierając potrzeby dziecka. Placówka kultywuje tradycje i regionalizm, kształtuje u swoich wychowanków szacunek i przynależność do regionu.
Przedszkole co roku realizuje także programy ogólnopolskie: "Kubusiowi przyjaciele natury", „Czyste powietrze wokół nas”, „Akademia Aquafresh”, oraz międzynarodowy program: "Przyjaciele Zippiego". Wdrożony został także program z zakresu edukacji regionalnej oraz program wychowawczy.

Staramy się tworzyć przedszkole wspierające ducha partnerstwa między dziećmi i pracownikami, rodzicami i społecznością lokalną, zapewniające dobre przygotowanie do podjęcia nauki szkolnej. Chcemy tworzyć przedszkole przyjazne dziecku i jego rodzicom. Nasze przedszkole jest placówką, w której wychowanek:

• zostanie dobrze przygotowany do szkoły,
  • rozwija zainteresowania,
  • nauczy się współżyć w grupie,
  • pozna tradycje regionu, kraju i kontynentu, na którym żyje,
  • wspólnie z rodzicami i nauczycielami pokonuje trudności,
  • rozwija aktywność twórczą.

Wdrożyliśmy do realizacji program z zakresu edukacji regionalnej oraz program wychowawczy.

Dzieci bawią się i uczą w siedmiu grupach wiekowych:

• Grupa I- "Misie"
  • Grupa II - "Żabki"